Арсенал спря свободното падане

Топчиите биха 3:1 Уест Хем

Арсенал спря свободното падане | StandartNews.com

Отборът на Арсенал победи с 3:1 Уест Хем в двубой от 16-и кръг на Висшата лига. Попадението падна в 39-ата минута и бе дело на Анджело Огбона. В 60-а минута Габриел Мартинели възстанови равенството в срещата. Шест минути по-късно Никола Пепе оформи пълния обрат за "артилеристите". В 69-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг реализира за 3:1 и направи преднината на своите комфортна.

И двата тима влязоха спокойно в срещата, въпреки че още в 5-ата минута Микел Антонио получи топката в наказателното поле, но ударът му бе неточен и прелетя над напречната греда.

В 25-ата минута Робърт Снодграс центрира в наказателното поле след изпълнение на свободен удар. След разбъркване топката достигна до Пабло Форналс, който отправи удар, но Бернд Лено изби топката.

Само след четвърт час игра Фреди Люнгберг извърши принудителна смяна, след като Киерън Тиърни се контузи и не можа да продължи срещата, а на негово място влезе Сеад Колашинац.

В 34-ата минута Микел Антонио преодоля противниковата защита и отправи изстрел към вратата на Лено, но немският страж се намеси убедително.

Пет минути по-късно Анджело Огбона откри резултата в срещата. Италианецът от нигерийски произход достигна първи до отбита топка и отправи фантастичен удар с глава, насочвайки топката право в целта. Съдията на срещата Майк Дийн обаче реши да провери ситуацията с помощта на ВАР заради съмнения за игра с ръка. След цяла вечност прегледи попадението все пак бе признато и авансът на домакините бе факт.