Арсенал гледа към финала в Лига Европа

"Артилеристите" сразиха Валенсия с 3:1, Айнтрахт и Челси направиха 1:1

Арсенал гледа към финала в Лига Европа | StandartNews.com

Арсенал победи Валенсия с 3:1 в първия полуфинал на Лига Европа. Валенсия определено започна по-добре и в 11-ата минута поведоха в резултата. След корнер Родриго остана сам на далечната греда, върна към близката, където Диакаби успя да се пребори със защитниците и да отбележи отблизо. След нов пропуск на гостите Арсенал стигна до 1:1 в 18-ата минута чрез Обамеянг. Пълният обрат бе факт в 25-ата минута, когато Лаказет се измъкна зад защитата и стреля с глава. Вратарят Нето изби, но топката рикошира в гредата и премина с около половин метър зад голлинията. Все пак часовникът върху ръката на съдията сигнализира и голът бе факт. В 90-ата минута домакините направиха успеха си още по-убедителен, след като Обамеянг вкара за 3:1. В другия полуфинал Айнтрахт и Челси направиха 1:1. Лука Йович откри за домакините в 23-та минута, но в края на първото полувреме Педро Родригес изравни. Реваншите са след седмица.