Англия би Исландия в инфарктен мач

Стърлинг вкара от дузпа в 90-ата минута, Бярнасон изпусна от бялата точка минута по-късни

Англия би Исландия в инфарктен мач | StandartNews.com

Англия надви драматично като гост Исландия с 1:0 Двубоят бе първи между двата тима в група 2 на дивизия "А" новото издание на турнира Лига на нациите. Гостите от Англия вкараха гол още в 6-ата минута, но той не бе зачетен, заради засада. ВАР обаче няма в Лигата на нациите, а повторенията показаха, че Хари Кейн е бил в чиста позиция при центрирането на Рахим Стърлинг. Англичаните бяха много по-активни до 70-ата минута. Те изпуснаха куп положения. 20 минути преди края обаче Каул Уокър получи втори жълт картон и бе изгонен.

До края англичаните отново натискаха. Все пак те стигнаха попадение. Ингасон пипна топката с ръка в наказателното на Исландия и освен наказателен удар, той бе изгонен. Рахим Стърлинг бе точен от дузпата в продължението на двубоя. Веднага след центъра, Джо Гомес фаулира играч на исландците в ответното наказателно поле. Бярнасон обаче изпрати топката високо над вратата на гостите.

Избягалият от Левски Холмар Ейолфсон бе на резервната скамейка за Исландия и не влезе в игра.