Акциите на Аякс се сринаха след загубата

Тимът от Амстердам загуби минимум 15 млн. евро

Акциите на Аякс се сринаха след загубата | StandartNews.com

Акциите на AFC Ajax NV се сринаха, след като холандският футболен отбор пропусна да се класира на първия си финал от Шампионската лига от 1996 г. насам след агонизиращо поражение с последния удар на британския Тотнъм (Tottenham Hotspur).
Бразилецът Лукас Моура завърши сензационния си хеттрик в деветдесет и шестата минута на мача в Амстердам, за да изтрие два гола пасив на Аякс за първото полувреме и да изпрати отбора от английската Висша лига до финала, като вкара повече голове на чужд терен, а като отборите завършиха с общ равен резултат 3-3.
Акциите на AFC Ajax NV се сринаха с 21% в началото на търговията в Амстердам, като изтриха ралито от около същия процент, което последва победата на отбора с 1: 0 в Лондон през миналата седмица. Поражението струва на клуба най-малко още 15 милиона евро (16,8 милиона долара) от наградния фонд, равняващи се на около 16% от коригираните приходи за 2018 година.