Шофьор в Пловдив блъсна 6-годишно дете, а после се скри в полицията от гнева на роднините. Екшънът се разиграл тази вечер в квартал „Столипиново“, предаде „Марица“.
Малко след 18 ч. днес 50-годишен жител на махалата пътувал с „Фолксваген Голф“ по ул. „Ландос“, когато пред колата му на пътя изскочило малко дете. Водачът не успял да спре навреме и блъснал хлапето.
За броени минути на мястото се събрала голяма група близки на удареното дете и местни, които започнали да обвиняват шофьора за инцидента.
За да избегне разправии, водачът избягал от местопроизшествието. Той обаче не се укрил, а отишъл направо в Шесто районно и си признал за инцидента.
Междувременно близки на детето тръгнали да търсят шофьора на домашния му адрес в квартала, за да се саморазправят.
Едва час след катастрофата в квартала била повикана линейка. Блъснатото дете не било пострадало сериозно, но медицинският екип го е откарал в Спешното, където все още проверяват здравословното му състояние.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com