Кампанията „Да изчистим Казанлък“ се проведе на 05.04.2025год и на 06.04.2025год. за времето от 09.00ч до 15.00 часа.
В нея участие взеха 28 служители на ОП“КД и ПИС“. От тях 8 шофьора с 3 контейнеровоза и 5 камиона. Седем от служителите бяха разположени на определените места за изхвърляне на отпадъци, а останалите бяха разпределени по автомобилите за извозване на различни по вид вещи от подадени адреси. Участие взе и мобилен екип от двама души, който координираше работата, приемаше и разпределяше подадените сигнали от граждани. Гражданите активно се възползваха от услугата извозване на ненужните вещи от дома:
• На 05.04.2025г. – посетени 14 адреса
• На 06.04.2025г. – посетени 16 адреса
От адресите бяха натоварени и извозени различни по вид отпадъци. На един адрес служителите съдействаха за изнасяне на вещи от дома, тъй като живущите бяха възрастни и самотни хора. На два от адресите /ул.24-ти август № 4 и ул.“Тонзос №2/ гражданите си организираха почистване на между етажната собственост, като им бяха предоставени контейнери 3м3 за събиране на отпадъци.
Само трима гражданина са се възползвали от депонирането на строителен отпадък на депото в местност „Каракос“ – общо 1920 кг. Почти на всички пунктове се събираха дрехи- 1480 кг, които бяха извозвани до автобаза на фирма, обслужваща съответните съдове за събиране на дрехи.
Масово бе изхвърлянето на едрогабаритни вещи / дивани, маси, легла, гардероби и др/ - общо 18360 кг, които незабавно бяха извозени до претоварна станция.
Събрани бяха излезли от употреба електроуреди - 1760 кг. По допълнителни сигнали бяха извозени ТБО, мебели и други вещи изхвърлени от недобросъвестни граждани до контейнери и на други извън определените за целта места. Извозените битови отпадъци са общо е 9300 кг.
Общо приети и извозени отпадъци за кампанията „Да почистим Казанлък“ - Едрогабаритни и битови отпадъци – 19290 кг. - Електрически уреди - 1760кг.
- Дрехи-1480 кг.
- Строителен материал-1920кг.
- Хартия и пластмаса-2980 кг.
- Стъкло- 1840 кг.
ОБЩО 29270 КГ.
При провеждане на кампанията нямаше нередности и нарушения. Всички сигнали бяха отработени в пълнота.
Кметът Галина Стоянова благодаря на всички граждани, които активно са участвали в изчистването на града и припомня, че недобросъветсните ще бъдат санкционирани според закона.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com