Парламентарни избори 2021

Кметове организират тестови гласувания

От утре ЦИК изпраща по три машини във всяка районна избирателна комисия

От утре ЦИК изпраща по три машини във всяка районна избирателна комисия. Целта е кметовете по места да организират тестови гласувания за предстоящите парламентарни избори.

В следващите дни ще се подготвят и машините за вота зад граница.

От ЦИК обявиха и че до края на седмицата у нас ще пристигнат и допълнително закупените устройства за гласуване.

"Утре ще бъдат готови машините, за да бъдат взети от склада, в който се намират и да се инсталира софтуерът за гласуване в чужбина, за да бъдат транспортирани от Министерството на външните работи по пътя на дипломатическото карго", обясни Росица Матева, говорител на ЦИК.

По нейните думи техническото обслужване в чужбина ще бъде осъществено от техници на "Сиела Норма".

От своя страна другият говорител на ЦИК Цветозар Томов заяви, че допълнително закупените машини до вторник или сряда най-късно ще бъдат в България и ще има време да бъдат подготвени за изборите.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай