Бургас. Харакири посред бял ден изправи косите на бургазлии в събота по обед. 36-годишният Павел Поповски сложи край на живота пред магазин за хранителни стоки - пред очите на сума ти минувачи. В неделя целият град говореше за ритуалното самоубийство, а кръвта на отчаяния млад мъж все още си личеше на улицата. А възрастни жени от махалата решиха, че в квартала има проклятие и припомниха за друга жестока драма. Миналата година по това време - след алкохолен запой и в пристъп на ревност, 28-годишният Динко Райков закла приятелката си Красимира Кавръкова.
Събота, 12 ч, редовният клиент Павел Поповски влязъл в хранителния магазин "Сидония" на ул. "Оборище" в Бургас и чинно се наредил на опашката. В бакалията го познавали, тъй като живеел в бл. 109 на същата улица. Павел изглеждал спокоен като всеки друг път. Като стигнал до касата обаче, поискал да му дадат нож. Хладнокръвно обяснил, че му трябва, за да свърши нещо отвън, а после ще го върне. Взел ножа, излязъл пред магазина и забил острието в корема си.
Целият в кръв, тръгнал да върви към съседната пресечка. Там отново се пробол и се свлякъл на земята. Именно там го заварили и парамедиците от Бърза помощ - Павел издъхнал от кръвозагуба.
Младият мъж си направил харакирито пред втрещените си съседи пенсионери, които били пред блока на ул. "Оборище". Не го смутили и погледите на минувачите по улицата, които изпаднали в амок от кошмара, който се разиграл пред очите им. "Момчето може да се е отчаяло и затова да е решило да си отиде", коментираха съседите му в неделя. И разказаха, че бил много добро и възпитано момче. Уравновесен и отговорен - така пък го описват приятелите му.
Нямал гадже и това много му тежало, защото вече искал семейство и деца. Регистрирал се в различни сайтове за запознанства с надеждата да намери близък човек. "Радвам се на живота, понякога истински, понякога симулирам", е написал в един от профилите си Павел, видя "Стандарт".
Поповски е завършил Висшето строително училище Любен Каравелов в София пред 2002 г. В профила си във Фейсбук е написал, че работи в бургаска фирма за пълен инженеринг в областта на енергетиката, химическата и металургичната промишленост. Негови познати обаче разказаха, че в деня преди да се самоубие, напуснал.
Увличал се е по фотографията и често грабвал апарата и търсел кадри в Морската градина. Написал е в профила си, че харесва хард рок и е почитател на Рони Джеймс Дио. Последната му активност в социалната мрежа е от 3 юли, видя "Стандарт".
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com