Кмет сбъдна желания на 10 деца

Кмет сбъдна желания на 10 деца | StandartNews.com

Кученце чихуахуа получи 9-г. Анастасия

Кметът на община Благоевград Атанас Камбитов удържа на думата си и сбъдна желанията на десет деца, които написаха най-добрите писма до Дядо Коледа. През 2014 г. пуснатите в кутията до Белобрадия старец писания бяха близо 300, а за тази Коледа те бяха над 700. „Комисията подходи отговорно към оценката на писмата. Оценени бяха писма, които са писани от самите деца до Дядо Коледа. Аз прочетох част от тях и искам да кажа за пореден път, че децата са националното богатство на Благоевград", заяви пред хлапетата и техните родители градоначалникът.

Жив дар получи малката Анастасия от Благоевград. Тя бе зарадвана с истинско кученце, порода чихуахуа. 9-годишното момиченце е ученичка във Второ основно училище в града. То прочете писмото си, заслужило голямата награда. В него тя казва на Дядо Коледа, че много иска тази година да я разбере правилно и да й донесе кученце, но истинско, а не играчка, каквото й е изпратил предната година. Общо 10 деца, пуснали писма в кутията, получиха желаните подаръци в понеделник от кмета Атанас Камбитов. Михаела получи колело, което обеща да се научи да кара много бързо. С ваучер за тенис, бебе Коала KAO KAO, кола с дистанционно, бебе панда пък бяха зарадвани част от другите отличени деца.

„Децата се нуждаят и от това да вярват, че има чудеса. Защото детето затова е дете, да вярва, да не му отнемаме вярата в чудесата – всичко това зависи от нас", обърна се към родителите на малчуганите градоначалникът.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай