Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново зарадва феновете си, след като изгря на страниците на светско списание. Световният номер 8 засне специална фотосесия за италианската версия на „Вог" (Vogue). Това е първия път, в който българинът украсява модните издания. На Мастърса в Рим през 2014-а година той бе избран за най-стилен сред тенисистите от друго списание – GQ.
В същото време Димитров отказа участието си на турнира във Виена, който започва тази седмица. Причината е натрупана умора, след като Гришо изигра няколко силни турнира през последните седмици. Българинът призна, че е уморен и се нуждае от почивка преди последния Мастърс в Париж, както и на Мастърса на осемте най-добри в Лондон. Димитров е бил във Виена и в личен разговор с турнирния директор Хервиг Щрака е обяснил причините за късния отказ. Той изрази и надежда в бъдеще да играе в австрийската столица, където до този момент така и не е участвал.
„Радвах се много за първото ми участие във Виена. Но след многото мачове в Азия в последно време и успешната седмица в Стокхолм, физически не съм в състояние да играя тук на най-високо ниво. Разбира се, съм разочарован, че няма да участвам във Виена, но се надявам скоро отново да мога да играя тук", допълни Григор Димитров.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com