Еквадор. Последната в света гигантска слонова костенурка умря в Галапагоският национален парк на Еквадор, предаде ИТАР-ТАСС. По данни на учените тя е на около 100 години. Костенурката е наричана Едноокия Джордж. Учените смятат, че продължителността на живот на костенурката е 200 години и Джордж е умрял в разцвета на силите си.
Джордж е намерен от зоолозите през 1972 година на един от островите Галапагос. Опитите да се кръстоса с друг вид костенурки се оказали неуспешни.
Едноокият Джордж стана световна знаменитост и символ на Галапагския национален парк. Специално да се запознаят с костенурката са идвали известни политици и звезди на Холивуд, сред които английският принц Чарлз, и Брад Пит с Анджелина Джоли.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com