Утре повече слънчеви часове ще има над Източна България и Дунавската равнина. Над Югозападна България облачността ще е променлива, по-значителна привечер, когато ще започнат слаби превалявания; те ще продължат и през нощта срещу петък. Ще духа слаб, след обяд – до умерен източен вятър. Преобладаващите максимални температури ще са между 26° и 31°, в София – около 25°.
Над планините облачността ще е по-често значителна, по билата и върховете – с мъгла. Ще духа умерен източен, по най-високите части на Рила и Пирин - югоизточен вятър. С него ще се пренася по-топъл въздух и температурите ще се повишат. Максималната на височина 1200 метра ще е около 20°, на 2000 метра – около 13°.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен източен вятър. Максимални температури: 26-28°. Температурата на морската вода е 24-25°. Вълнението на морето ще е около 3 бала.
Ето минималните и максималните температури по градове:
Видин - предимно слънчево 14/29
София - предимно облачно 15/25
Благоевград - облачно с превалявания 15/27
Сандански - облачно с превалявания 17/28
Плевен - разкъсана облачност 14/32
Велико Търново - разкъсана облачност 16/30
Шумен - разкъсана облачност 15/30
Пловдив - предимно слънчево 16/31
Ямбол - разкъсана облачност 18/30
Русе - разкъсана облачност 18/32
Варна - разкъсана облачност 21/28
Бургас - разкъсана облачност 20/28
Прогнозата за следващите 5 дни:
Петък: дъжд 17/27
Събота: дъжд 16/26
Неделя: дъжд 16/25
Понеделник: предимно слънчево 16/25
Вторник: предимно слънчево 15/26
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com