Директорът на областното пътно управление - Стара Загора заяви, че от магистрала "Марица" са откраднати 120 метра защитна мрежа за птици, като са изчезнали и 70 метални пръта, на които е била монтирана мрежата.
"По всяка вероятност това се е случило през нощта между четвъртък и петък. Тази нагла кражба е направена без никаква мисъл за пътуващите по магистралата", заяви Илия Златев за Нова телевизия, и добави, че мрежата е слагана с единствената цел да предпази колите от прелитащите ята птици.
"Предполагам, че това са извършители от близките населени места", посочи още Златев и се усъмни, че кражбата може да е извършена, за да си направи някой мрежи за риболов, тъй като в района има язовири и рибари.
Възстановяването на мрежата ще струва 10 000 лева, а парите трябва да дойдат от държавния бюджет.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com