Наоми Кембъл:Тъмнокожите харчим много

Модният бизнес отдавна е бил критикуван за липсата на етническо разнообразие

Наоми Кембъл:Тъмнокожите харчим много | StandartNews.com

Легендата на модните подиуми Наоми Кембъл е убедена, че световната популярност на движението "Животът на чернокожите има значение" коренно ще промени модната и козметичната индустрия, предаде Ройтерс, на която се позова БТА.

Супермоделът даде интервю за агенцията, в което изтъкна, че модният бизнес отдавна е бил критикуван за липсата на етническо разнообразие в неговите среди.

По време на своята 34-годишна кариера, Наоми беше първата чернокожа манекенка, появила се на кориците на френското издание на "Вог" и на сп. "Тайм".

Тя изрази убеждението си, че в скоро време ще се открият нови възможности за представителите на чернокожите общности в областта на дизайна, стайлинга и гримьорството.

 Тя наблюдава с интерес как някои компании разширяват козметичното си разнообразие, така че то да приляга на различни цветове на кожата. "Ние представляваме интересна пазарна ниша, харчим много пари", изтъкна моделът.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай