Колко струват именията на Джокович. Комшията му в Монте Карло

Последната му покупка е в марокански стил за 10 милиона долара

Колко струват именията на Джокович. Комшията му в Монте Карло | StandartNews.com

Новак Джокович се превърна в една от обсъжданите личности в България през последната седмица. 

Той започва професионалната си кариера през 2003 г., като бързо се издига в ранговете на международната тенис сцена, за да се присъедини към Роджър Федерер и Надал като един от най-доминиращите играчи в света. Оттогава Джокович се издигна до суперзвезда, спечелвайки седмата си победа на финалите на ATP в Торино през ноември 2023 г., завършвайки впечатляващ месец, в който той също така стана първият човек, спечелил 40 титли от ATP Masters 1000 в Paris Masters.

Към юни 2023 г. Новак Джокович официално счупи рекорда за най-много седмици като тенисист номер едно в света - 378, побеждавайки дългогодишната рекордьорка Щефи Граф, а наскоро се сдоби и със златен медал от Олимпийските игри в Париж.

Като се имат предвид неговите невероятни международни постижения, не трябва да е изненада, че Джокович е инвестирал голяма част от състоянието си в луксозни недвижими имоти по целия свят. Да видим някои от зашеметяващите резиденции, които Джокович е наричал свой дом през годините, подбрани от Architectural Digest, пише lifestyle.bg

Имение в Монте Карло

Следвайки примера на многобройни професионални спортисти като Стефанос Циципас и Каролине Возняцки, Джокович се сдобива с резиденция в Монте Карло за неразкрита сума малко след като става професионалист през 2003 г. Според докладите, спортистът започва да прекарва значително време в живописното място, когато е на 17 г., поради турнирите си и резиденцията на треньора си там.

Имотът, който все още притежава, се намира на хълм с изглед към Средиземно море и Джокович го смята за свой дом в продължение на около 15 години, преди да се премести в Испания през 2020 г. Много от най-добре платените тенисисти, включително руснаците Даниил Медведев и Циципас, също имат домове в Монако, отчасти поради липсата на данък върху доходите. 

В Монте Карло професионалният спортист посещава често кънтри клуба в Монте Карло, казвайки на Yahoo! News през 2023 г. "Това е клуб, който познавам много добре. Доста топ играчи живеят в Монако и използват този клуб като тренировъчна база. Клубът се трансформира невероятно през седмиците на турнира, но е страхотно усещането да спиш в собственото си легло."

Джокович разширява портфолиото си от недвижими имоти през 2017 г. със закупуването на два отделни имота в квартал Сохо в Ню Йорк за обща сума над 10 милиона долара. Сградата е проектирана от италианския архитект и носител на наградата Pritzker Ренцо Пиано, чиито други "творби" включват Музея на американското изкуство Whitney и сградата на New York Times.

Апартаментите с две спални са разположени в различни части на сградата, което опровергава всички слухове, че спортистът планира да ги обедини в едно жилище. Двата апартамента са с високи тавани и прозорци, отопляеми подове и частен вход с асансьор. Някои апартаменти в сградата дори се гордеят със собствени басейни на терасите. Джокович вероятно все още притежава тези два имота.

Пентхаус в Маями

През същата година професионалистът по тенис плаща 5.77 милиона долара за мезонет в друга сграда, отново проектирана от Ренцо Пиано, този път в Маями. Известен като Eighty Seven Park, сградата се простира на 18 етажа, разполагайки със 70 луксозни имота с изглед към Атлантическия океан. "Обичам дизайна на тези две сгради и местоположението им е фантастично", казва Джокович в изявление тогава.

"Както Ню Йорк, така и Маями са в списъка ми с пътувания всяка година и ще бъде вълнуващо да има къде да се върна." Неговият впечатляващ апартамент със стъклена фасада е с три спални и три бани, с огромна тераса с изглед към океана, града и околните паркове. Удобствата в сградата включват малък инфинити басейн, библиотека и модерна фитнес зала и спа център.

Спортистът-суперзвезда всъщност никога не е прекарвал време в този свой дом. След завършване на строителството през декември 2019 г., той незабавно го обявява за 7.15 милиона долара само един месец по-късно. Апартаментът е продаден през следващата година за малко по-малко от исканите пари, а именно 6 милиона долара, веднага след като спечелва 19-ата си титла от Големия шлем на Ролан Гарос.

Белградска резиденция

Следващата покупка на недвижим имот на Джокович го връща към корените му в Белград, Сърбия. През 2018 г. той купхва мезонет с изглед към езерото Павлова за 675 000 долара. Жилището разполага с три спални и три бани, голям хол и тераса с басейн. Съобщава се, че тенисистът е инвестирал доста време и пари в модернизирането на апартамента.

През годините Новак Джокович използва успеха си, за да рекламира Сърбия като туристическа дестинация. През 2009 г. например Джокович и семейството му построяват тенис център Novak, който разполага с 14 корта - 11 от които са на клей, предназначен да служи както като туристическа атракция, така и като място за местни събития.

Други забележителности, вдъхновени от Джокович, включват кафене и ресторант Novak 1, отворено от родителите му след успеха в кариерата му, и Square Nine, единственият луксозен петзвезден хотел в града, където според информация от местните медии, Джокович отсяда със семейството си, докато апартаментът му е в процес на ремонт.

Имение в Марбея в марокански стил

Последната покупка на Джокович е и най-новата му домашна база: имение в марокански стил за 10 милиона долара в Марбея, Испания, с което той се сдобива през 2020 г. Жилището на шампиона по тенис се състои от девет спални и осем бани, като понякога ни позволява да надникнем в дома му чрез публикации в Instagram, особено като се има предвид, че той и семейството му бяха там там през по-голямата част от пандемията.

Бегъл поглед към дома разкрива мраморни подове, кристални полилеи и отворени сводести врати. Има и масивно домашно кино, турска баня, голяма закрита фитнес зала и, разбира се, просторен тенис корт, където е известно, че Джокович тренира с двете си малки деца.

 

 

 

 

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай