Започва пак да вали. До края на седмицата ще има превалявания. В неделя идва и застудяване. Другата седмица в понеделник - вторник сутрешните температури може да са малко по-ниски. Тази прогноза направи в ефира на bTV проф. Георги Рачев.
През деня ще има много слънце, а за прибиране от работа – дъжд. Свежо време, пролетно. В цяла Европа ще е много топло. Слънчево, топло, с превалявания, това ще е времето тази седмица, каза още професорът.
„Динамично време. Гардеробът да е отворен и всичко да е под ръка“, посъветва синоптикът.
До петък валежите ще са съсредоточени в Западна България. „Нормална, хубава пролет“, каза той.
Георги Рачев изненада не само водещите на сутрешния блок Мария Цънцарова и Златимир Йочев, но и цяла България, разкривайки защо птичките пеят рано сутрин.
Учените още спорят, каза климатологът. И уточни, че науката се е спряла на две причини. Първата е, че тогава въздухът е по-влажен и по-чист и спомага дишането.
Втората е, че пеейки, мъжките птици маркират територията. Заявяват: "Тук съм". И така привикват женските. Попитан от Цънцарова само мъжките птички ли пеят, професорът отговори: "Е, и женските се обаждат".
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com