София. Десетина протестиращи пред сградата на Столична община срещу нарушаването на обществения ред и затварянето на уличното движение по време на протестите срещу управляващите от последния един месец, предаде Фокус".
Събралите се граждани заявяват, че не са против протестите срещу правителството на Пламен Орешарски, но са против това, че се блокират важни кръстовища и булеварди в София и то за неясен период от време. Протестиращите ще настояват да се срещнат с кмета на София Йорданка Фандъкова. Те апелират всеки ден да бъде ясно откъде ще минава протестното шествие и кои улици ще бъдат затворени и за колко време.
Гражданка от събралите се протестиращи, която живее на бул. „Витоша", се оплака и от шума, който чува всяка вечер. Протестиращите пред сградата на Столична община са издигнали плакати, които гласят: „Фандъкова и ние сме софиянци", „София е за всички", „Всички имаме права", „Г-жо кмет, въведете ред", „И аз имам права", „Г-н Омбудсман, чуйте и нас". Протестиращите посочиха, че ще се обърна и към омбудсмана Константин Пенчев, и ще очакват той да им помогне за въдворяването на ред в протестите срещу правителството.
Протестът пред сградата на Столична община протича мирно, не се чуват скандирания. В района на протеста има трима полицаи, които следят за реда.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com