Вярвате или не в истории, свързани с извънземни, този смразяващ кръвта разказ е документиран от ЦРУ и вече разсекретен.
Той разкрива как преди 35 години съветски войници са свалили летяща чиния, който летяла ниско над военна част в Сибир. В резултат на това извънземните са превърнали почти всички войници в скала.
В документа, обобщаващ строго секретно досие от 250 страници, придобит от агенти на американското разузнаване, очевидци разказват, че пет извънземни са излезли от разрушения кораб, слели са се в едно същество, излъчили са такава мощна енергия, че превърнали 23 войници в камък, съобщава DailyMail, цитиран от Сейфнюз.
В доклада е записано, че „изключително страшният случай“ доказва, че извънземните, които са посетили Земята, са притежавали оръжия и технология, далеч надхвърлящи „предположенията“ на правителството на САЩ.
Документът, кой е разсекретен през 2000 г., наскоро беше тема на подкаста AI or Evil, където водещият Джош Хупър разкри, че двама от войниците на мястото на инцидента всъщност са оцелели. Останалите не можело да бъдат спасени.
Съобщава се, че останките им и отломките от космическия кораб, са били преместени в секретна изследователска база близо до Москва.
Инцидентът, за който канадски вестник смята, че се е случил между 1989 и 1990 г., е разкрит от ЦРУ едва след разпадането на Съветския съюз.
Документът на ЦРУ обяснява, че предполагаемият извънземен кораб е летял ниско и тихо над съветската територия, докато военните са участвали в тренировъчна мисия. Официални лица докладват, че „по неизвестни причини“ войниците са изстреляли ракета земя-въздух срещу НЛО, което е предизвикало взрив на кораба.
Двамата оцелели са казали, че когато войниците са приближили чинията, пет извънземни са излезли от отломките, слели са се в сферична форма, като са се превърнали в гигантска топка, която е избухнала в бяла светлина и в резултат на изригването живата тъкан на войниците се е превърнало в нещо, наподобяващо варовик. Двамата оцелели са били извън обсега на светлината.
В документа на ЦРУ се посочва още, че „източник на енергия, който все още не е известен на хората“ е отговорен за взрива. Дори през 2025 г. науката все още трудно обяснява такава медицинска и технологична трансформация.
В доклада ЦРУ описва извънземните като ниски хуманоиди с „големи глави и големи черни очи“. Това описание съвпада с описанията на много изследователи на НЛО, с разкази на хора, които твърдят за отвличания от извънземни и на други, които вярват в извънземния живот.
Техните черти са се превърнали в класически образ, който обществото си представя, когато става дума за извънземни – малък, слаб извънземен със сива кожа, с голяма глава и големи черни очи без ириси.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com