Кранево. Овладяна е ситуацията в село Кранево след наводнението. Разчистват се последните наноси и разрушения. Това съобщи Румен Николов, кмет на селото пред "Фокус".
Работи се усилено по отстраняване на затапванията. В населеното място е възстановено водоподаването и електроснабдяването. Очакват се комисии, които да оценят щетите, каза той.
Кметът Румен Николов изрази надежда разчистващите дейности да приключат възможно най-скоро, за да може Кранево да посрещне своите летни туристи. Всички улици са нормално проходими. Няма проблеми по асфалтовата настилка в селото, уточни градончалникът
Ще има възстановяване на корекцията на реката и трите пешеходни мостчета, отнесени от течението. Те свързват двете части на селото. Едното минава през центъра на Кранево, другите две са малко по-надолу, в средата за отдих.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com