На 22 февруари от 20 часа в ефира на Viasat Nature стартира поредицата за най-големите чудеса на естествения свят на Мадагаскар.
Разположен точно до бреговете на Африка, Мадагаскар е остров с мъгливи планини, тропически гори и неравни пустинни шубраци. Там дивата природа се е развила в изолация, за да достигне до настоящия си необикновен вид. Документалната поредица изследва планините, горите и пустините, които са дом на уникални животни и растения. По-голямата част от растенията и животинската популация се срещат единствено там. Сред обитателите хората пред екраните ще видят ядящи цианид лемури, месоядни растения, ярко червени гъгрици с жирафски вратове, гекони с листовидни опашки, канибалски жаби и оси, хранещи се с попови лъжички. Африканският остров е едно от малкото останали на Земята кътчета, където все още има неизследвани загадъчни диви животни и растения.
Документалната поредица на "BBC Natural History Unit" и "Animal Planet" е водена от известния британски естественик сър Дейвид Атънбъро. Създателят на редица научнопопулярни филми за природата ще се появи в началото и в края на всеки епизод. Интересен факт е, че за пръв път зрителите ще видят подробно и как е заснет сериалът и с каква техника чрез 10-минутните "Дневници на Мадагаскар". 18 месеца е прекарал екипът на продукцията в търсене на редки видове на екзотичното място. Сред попаденията на документалистите от BBC е примат, известен под имената "индри" или "бабакото". Те са имали късмета да проследят цял месец от живота на семейство от най-големите лемури в дъждовните гори на резерват "Misinjo".
За заснемането на друг вид лемури пък се наложило да монтират камера на стрела. Само така било възможно да уловят широкоъгълни пейзажни картини, които проследяват бързите движения на приматите. Екипът е успял да заснеме и кадри на останки от яйца на птица слон, останали там повече от 1000 години. Пернатите от семейство "Епиорнисови" обитавали африканския остров до 17. век.
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com