Защо бяха нужни тези избори? Кой предизвика всичко това? Борисов, разбира се. С ерозията на онова, което се наричаше сглобка, или с ерозията на ротацията. Дори да се състави по някакво чудо правителство сега, в рамките на този парламент, то ще работи по бюджета, който е изготвен от Асен Василев и гласуван от предишния парламент. Бюджетът определя политиката на страната.
Това коментира журналистът Асен Агов. Той подчерта, че приоритетите за парламента ще останат същите, тъй като идеологически сред партиите няма разминавания.
"Единственият начин да се сглоби едно правителство е да се поставят няколко цели и да се постигне някакво съгласие. Ако не, ще си ходим от избори на избори. Трябва да признаем, че ДПС, ГЕРБ имат по една или друга причина стабилна електорална база, която икономически е зависима от работни места, обществени поръчки, които по някакъв начин са се нагласили и те са вървят", каза финансистът и банкер Левон Хампарцумян за Bulgaria ON AIR.
"Има два варианта - отново да се търси възможност за нещо като коалиция. Казвам нещо като коалиция, защото има варианти за сглобка, които не са точно коалиция. Другата възможност, която не е практикувана в България и не ми се струва възможна, е правителство на малцинството", смята бившият министър на образованието проф. Тодор Танев
Той е категоричен, че дори при формиране на правителство, то няма да изкара четири години в управление.
"Аз намирам позитив в това. Напомня на италианския модел, в който след Втората световна война за 40 години имаше 65 правителства и те нямаха време да се занимават с бизнеса, той се развиваше по естествени пазарни условия. Виждам напоследък едно много голямо желание на политиците да влизат и да решават - този завод да се продава, онзи завод да не се продава", коментира зам.-председателят Българска търговско-промишлена палата Красимир Дачев.
По негови думи това са неща, които са на светлинни години от политиците.
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com