Драма! Албания шокира Хърватия в последната минута

И двата отбора нямат право на грешка

Драма! Албания шокира Хърватия в последната минута | StandartNews.com

Хърватия и Албания излязоха един срещу друг в решителен сблъсък от група „В“ на UEFA EURO 2024. Казим Лачи откри още в 11-ата минута. Гол за Хърватия в 74-ата минута вкара Андрей Крамарич. Две минути по-късно Клаус Джазула вкара автогол. В 95 минутата Клаус Джазула изравни резултата - 2:2, малко преди края на мача.

И двата отбора нямат право на грешка, след като в първия кръг от груповата фаза записаха загуби. В първия си мач от надпреварата Хърватия загуби тежко от Испания с 0:3. Сега Лука Модрич и компания трябва да защитят реномето си на трета сила в света от "Мондиал 2022" срещу коравия тим на Албания.

Албанците започнаха вихрено срещу Италия в първия си мач и поведоха в резултата с най-бързия гол в историята на европейските първенства, но в крайна сметка действащите европейски шампиони спечелиха с 2:1.

Главен съдия е французинът Франсоа Летесие.