Маркетингова стратегия за развитието на Кюстендил препоръча зам.-министърът на културата Чавдар Георгиев.
ВИЖ ОЩЕ: Славка Бозукова: Три стъпки за Бранд Кюстендил
Трябва да се направи маркетингова стратегия на всички дадености в област Кюстендил. Нужно е развитието на туризма да е съчетано с икономическото развитие на града и привличането на инвеститори, каза Георгиев на специалната дискусия на „Стандарт” "Бранд Кюстендил - нови, модерни възможности за балнео, културно-исторически и ски туризъм".
ВИЖ ОЩЕ: Бранд Кюстендил! Кметът Огнян Атанасов: Имаме всичко, нямаме реклама
ВИЖ ОЩЕ: Инж. Огнян Атанасов: Кюстендил привлича туристи от цяла Европа
„Стандарт”, община Кюстендил и Общество „Културно наследство” събраха в Тържествената зала на кметството представители на изпълнителната, на законодателната и на местната власт, на бизнеса и научните среди, за да начертаят поредния регионален бранд за развитие чрез културно-исторически, приключенски, поклоннически и балнео туризъм. Министерство на туризма е институционален партньор на инициативата.
ВИЖ ОЩЕ: Бранд Кюстендил! Изворният град и Чудеса на 8 000 години
Сред специалните гости на форума бе и директорът на НИМ доц. Бони Петрунова.
ВИЖ ОЩЕ: Бранд Кюстендил - балнео и лечебен, културно-исторически и ски туризъм
Факт, е че Кюстендил е с богат на културно-историческо наследство, което е предопставка за развиетието на града и реализирането му като популярна туристическа дестинация, подчерта Георгиев.
Кюстендил е от местата с най-богат културен календар. Тук се е провежда фестивал по международна класическа китара, както и кюстендилска пролет, добави зам.-министърът на културата.
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com