Бранд България ни връща националното самочувствие. Това е начинът да върнем онова вътре в нас, което да спре всички други проблеми. Когато повярваме в каузата България, проблемите престават да бъдат проблеми и стават задачи за решаване. Това заяви министърът на културата Найден Тодоров по реме на дискусията „Бранд Долината на Струма! Хераклея Синтика – новото чудо на Балканите“, организирана от българския представител на Европа Ностра Общество „Културно наследство“, община Петрич и медия „Стандарт“.
ВИЖ ОЩЕ: Обрат с парите за археология. Министър Тодоров с 3 големи новини
Преди форума в Историческия музей на Петрич се състоя Младежка академия „Чудесата на България“ и министър Тодоров раздаде сертификати и значки на 50 гимназисти от 3 училища в Петрич.
Ние сме дължни пред младите хора. Длъжни сме да им върнем доверието и самочувствието, че са българи, за да не напускат България, а напусналите да се върнат. Това не е невъзможна задача и бранд България е пътят за това.
Министър Тодоров специално благодари на председателя на Общество „Културно наследство“ Славка Бозукова, издател на „Стандарт“ за възрожденската мисия 15 години да се бори заразвитието и популяризиранет она Чудесата на България.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com