Подписват 8 договора на Българо-китайския форум

Подписват 8 договора на Българо-китайския форум | StandartNews.com

Осем договора за сътрудничество между родни и китайски компании се очаква да бъдат подписани по време на втория Българо-китайски бизнес форум. Той започва утре в 9.30 часа в Новотела в Пловдив, като стартът ще бъде даден от китайския посланик в България Н. Пр. Уей Дзинхуа. Представители на над 50 водещи китайски фирми на ниво генерални директори и мениджъри ще участват в срещите с българския бизнес. Форумът ще стартира с подписване на меморандум за побратимяване между Пловдив и китайския мегаполис Шънджън. Споразумението ще бъде подписано от кметовете Тотев и Цин Ксу.

По думите на организаторите на форума Българо-китайската асоциация за бизнес развитие и Китайският съвет за насърчаване на международната търговия при Съвета на Шънджън, това е не само юридически акт, защото побратимяването вече е изпълнено със съдържание. Първата стъпка е "Седмица на Шънджън" по време на бизнес форума в Новотела.

В специална hi-ti изложба ще бъдат показани таблети, смарт телефони, смарт плейъри, фотоапарати и камери, произведени в най-високотехнологичния град в Китай. В близко време предстои община Пловдив да открие и офис в китайския мегаполис. Бизнесмени от азиатската страна са заявили участие в проекта "Тракия - икономическа зона", а утре ще бъде подписан меморандум между Сиенит и Хуауей, който ще скрепи двустранните взаимоотношения в посока новата икономическа зона.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай