Новите цени на ВЕИ няма да се отразят на потребителите

Новите цени на ВЕИ няма да се отразят на потребителите | StandartNews.com

София. „Променените цени, на които се изкупува електроенергията, произвеждана от ВЕИ, няма да се отразят в крайните цени за потребителите през тази година". Това заяви председателят на ДКЕВР Анжела Тонева, която присъства на обществено обсъждане на цените на електрическата енергия, която се произвежда от възобновяеми източници.


Тонева обясни, че данните на експерти сочат, че вече са инсталирани стари мощности около 21 мегавата, заявените нови също са толкова. Затова промяната на цената, която бе дискутирана на обсъждането, няма да се отрази съществено на потребителите. Промяната е от особено значение за средносрочното развитие на инсталирането на централи, които произвеждат от биомаса. Трябва да бъде преразгледана енергийната политика по отношение на подпомагането на ВЕИ производствата, коментира Тонева и обясни, че е почти невъзможно да бъде осъществена само регулаторна политика и чрез цената да се постигнат целите по отношение на ВЕИ производствата.

Има вариант за намаляване на цените, зависи дали инвестициите са европейски, държавни или частни. Окончателното решение за цената на зелена енергия, ще бъде взето на закрито заседание на енергийния регулатор.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай