Москва. Украйна трябва незабавно да се издължи на "Газпром". Това стана ясно от срещата на Алексей Милер с директора на „Нафтогаз Украйна" Андрей Соболев.
"Към момента общият дълг на "Нафтогаз" се оценява на над 2,2 милиарда долара, включително доставките през март", пише в комюнике на "Газпром" след срещата.
По-рано днес руският гигант обяви, че природният газ за Украйна ще струва 485 долара за хиляда кубични метра, предаде кореспондент на Газета ру. Взето е решение за отмяна на нулевата митническа такса при доставки на газ за Украйна.
Сега Украйна ще плаща цена от 385,50 долара за 1000 куб. м. газ, посочва Милер в комюнике. И продължава с думите: "Отстъпката вече няма да се прилага. Това се дължи на неспособността на украинската страна да плаща дълга си от 2013 г. и да реализира пълно заплащане на настоящите доставки".
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com