София. Кандидат-депутат от ДПС се самоуби в дома си в кв. „Разсадника", потвърдиха от СДВР. Мъжът е на 65 г. и се е застрелял със законно притежаваното си оръжие. Сигналът е подаден в полицията около 01.20 часа през нощта.
Кънчо Боков е шеф на столичната организация на ДПС. Той е имал сериозно заболяване и това е най-вероятната причина да посегне на живота си.
Боков е бил кандидат за народен представител в 42-рото Народно събрание – на 12-то място в листата на ДПС за 26-ти МИР София област.
Преди 2 години активистът на ДПС Борис Нейчев се застреля навръх рождения си ден в София. Тогава за смъртта му потвърди именно Кънчо Боков.
От пресцентъра на ДПС разпространиха официално изявление, в което се изказват съболезнования на близките на Кънчо Боков.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com