Варна. Публично-частното партньорство трябва да се развие и в България, бизнесът може да помогне на държавата и да заработим на различни нива и по различни проекти. Tова заяви бившият регионален министър Лиляна Павлова заедно с Иван Портних на среща със служители в една от най-големите строителни фирми у нас – варненската „Планекс". Можем да помогнем изграждането на читалища, спортни и детски площадки, казаха представители на компанията.
Районните кметове да имат повече самостоятелност, кметът на голямата община да им делегира повече права, съответно и отговорности, предложиха строителите. Според тях така ще се постигне по-висока оперативност при ваденето на документи и разрешителни, свързани с реализацията на служебните им проекти.
На сайта на Община Варна липсва информация за много неща, не могат да се видят издадените разрешителни за строителство, коментираха още от фирмата. Според тях е крайно време електронното правителство да навлезе в обществените услуги. По този начин се избягват и възможностите за пряк контакт с чиновници, които еднолично бавят преписки и документи.
Да не се премахва плоският данък, препоръчаха строителите. Според тях държавата трябва да намери и механизъм за стимулиране на млади семейства за закупуване на първо жилище. В други страни имало подобни практики и специални преференции за младите семейства.
Павлова напомни, че в програмата на ГЕРБ е заложено да бъде възстановено плащането на майчинските добавки между първата и втората година на детето.
За да се борим с младежката безработица ще стимулираме наемането на млади хора, като държавата ще им плаща социалните осигуровки, посочи Павлова.
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com