Първанов пак заговори за нови избори

Първанов пак заговори за нови избори | StandartNews.com

София. Определянето на дата за предсрочни избори ще свали напрежението, заяви бившият президент Георги Първанов пред агенция Фокус. Той обаче не се ангажира с конкретна дата. Според него тя трябва да е предмет на преговори между основните политически сили.

БСП, ДПС и ГЕРБ дават ли сигнал за започване на предизборна кампания, попита Първанов. Според него, ако това е така, е грешка. "В спорта трябва да планираш формата си така, че да си във върховно състояние за самия финал, а сега е твърде рано", мотивира се експрезидентът. А правителството и парламентът имали нужда от спокойствие.
"Усещането е, че всички са се снишили, както го казваше Тодор Живков, в очакване бурята да отмине и това не се случва", обясни Първанов.

Според него "сезонните затихвания" не са гаранция, че бунтът ще отмре, а напротив. Изходът от политическата криза трябвало да се постигне чрез диалог както през 1997 г.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай