Орешарски очаква среща с Путин

Орешарски очаква среща с Путин | StandartNews.com

София. Премиерът Пламен Орешарски очаква да се срещне с руския президент Владимир Путин в Сочи. Това разкри самият той в интервю за информационната агенция ИТАР-ТАСС.

"Надявам се такава среща да се състои. Между България и Русия винаги има за какво да се говори. Най-вече за задълбочаване на търговско-икономическото сътрудничество", коментира премиерът. От думите на Орешарски става ясно, че основните проекти през последните години между двете страни са в сферата на енергетиката.

"Имаме въпроси, свързани с машиностроенето. Сферата, в която можем да постигнем сериозен напредък, е туризмът. През последните години се радваме на ръст на руските туристи в България", казва още министър-председателят.

По темата за "Белене" Орешарски заявява за пореден път, че няма да коментира, докато е в състояние на арбитраж "поради неумело управление". Друг стратегически обект, за който страната ни има отношения с Русия, е "Южен поток". "Нашето правителство успя да навакса изоставането от графика за реализация на проекта. Положихме много усилия. Сега на практика се намираме вече в рамките на предварително очертания график. Лично наблюдавам развитието му, за да не допуснем дребни технически проблеми да го забавят", обяснява премиерът. По думите на Орешарски проектът ще донесе само ползи за страната ни и до икономическо съживяване на регионите, през които газопроводът минава.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай