„Възраждане“ и лично лидерът Костадин Костадинов искат среща със служебния министър-председател с искане да бъдат възстановени средствата за процедурите инвитро, съобщиха от пресцентъра на партията.
"Вчера правителството взе решение да ореже бюджета за финансиране на процедурите инвитро с 2 милиона лева, които да предостави за земеделски субсидии. Във време на чудовищна демографска катастрофа, която буквално изяжда нацията ни, едно подобно решение е ни повече, ни по-малко акт на държавна измяна“, пише Костадинов в профила си във Фейсбук.
"С тези 2 милиона лева могат да се родят няколкостотин българчета - желани и изстрадани деца на българския народ! Още днес ще искам среща с министър-председателя и ще изискам това престъпно решение да бъде отменено", допълва той.
Според лидера на „Възраждане“ е направен опит едни българи да бъдат противопоставени на други българи - семействата с репродуктивни проблеми срещу земеделците. И всичко това се прави в името на влизането на България в еврозоната.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com