„Най-добрият председател трябва да обича партията повече от себе си. Казах го и вчера – да сложим край на лидерството в БСП, а да изберем председател. Пръв сред равни. Този, който може да поведе партията, но и да слуша всички органи. Да се съобразява с мнението на партията, а не да се отдели и отлепи от земята толкова много, че да я доведе от първа до пета политическа сила“. Това заяви зам.-председателят на ПГ на БСП-Обединена левица Кирил Добрев в интервю за сутрешния блок на бТВ.
ВИЖ ОЩЕ: Драгомир Стойнев с горещи новини за лидера на БСП. Нов стил в партията
917 делегати на БСП от цялата страна се събираха от вчера в Националния дворец на културата, за да решават съдбата на Столетницата.
ВИЖ ОЩЕ: Кирил Добрев смълча БСП. Посочи новия лидер
Дългият списък с кандидати за председател оредя. Останаха седмина, които днес влизат в битка за гласовете на делегатите. Вотът е таен, с бюлетини.
ВИЖ ОЩЕ: Кой е фаворитът за лидер на БСП /ОБНОВЕНА/
Добрев обясни, че при седем кандидати, шест доклада и промени в устава – времето не е стигнало и затова ръководството е взело решение гласуването да се прехвърли днес.
ВИЖ ОЩЕ: Зафиров разтърси БСП. Истината за соцпартията
„Бюлетината беше затворена едва към 23:00 часа, което означаваше, че гласуването трябваше да започне към 02:30 часа. Затова ръководството на конгреса реши да прехвърли гласуването днес от 09:00 часа, за да може всичко да е нормално“, каза Добрев.
ВИЖ ОЩЕ: Паргов нажежи конгреса. Председателят на БСП не трябва да е министър
„При седем кандидати, които имат нелоши програми, твърде е възможно да има и балотаж. Но това са технически въпроси. В края на краищата хората от БСП са отговорни, делегатите, които са тук – повече от 900, ще останат колкото е необходимо, за да се избере най-добрият председател на БСП“, уточни той.
ВИЖ ОЩЕ: Конгресът на БСП започна! Чака се голяма изненада /ОБНОВЕНА/
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com