Няма да позволя МВР да се ползва за политически цели. Това каза вътрешният министър Даниел Митов на брифинг в Областната дирекция на МВР в Добрич.
“Не може МВР да става заложник на разправии, караници и битки между отделни политически партии или фракции в политически партии”, допълни той.
ОЩЕ ПО ТЕМАТА: Защо Доган няма адрес и как минира държавата
На два сигнала е реагирала полицията в нощта на 12 април, когато униформени влязоха в сградата на т.нар. Сараи на Ахмед Доган в кв. "Бояна". Единият е бил от лица, свързани с политическа партия, а вторият от собственика на имота, посочи вътрешният министър Даниел Митов.
"Полицаите са били там, за да изпълнят служебните си задължения и за да изпълняват задълженията си по закон не са им нужни инструкции, те знаят какво да правят. Аз съм следил ситуацията, не съм се намесвал, не съм давал никакви инструкции. От всичко, което видях, полицаите действаха адекватно, спокойно уравновесено, с разбиране към чувствителността на темата, за което искам да ги поздравя", каза още министърът.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com