Борисов разпредели ресорите и си остави ДАНС

Функциите на четиримата вицепремиери са разпределени, както и функциите им по координация на общата политика на правителството и по взаимодействието с органи на изпълнителната власт към Министерския съвет

Борисов разпредели ресорите и си остави ДАНС  | StandartNews.com

Функциите на четиримата вицепремиери са разпределени, както и функциите им по координация на общата политика на правителството и по взаимодействието с органи на изпълнителната власт към Министерския съвет, съобщиха от пресслужбата на правителството.

Под надзора на Борисов остава ДАНС, разузнаването и СРС-та.
Образованието и културата са възложени на вицепремиера Томислав Дончев. Под негов надзор са и министрите на регионалното развитие и благоустройството, на земеделието, храните и горите, на енергетиката, на младежта и спорта.

Томислав Дончев отговаря и за връзките на  Държавна агенция "Електронно управление", Националната агенция за оценяване и акредитация, Националната агенция за професионално образование и обучение, Националния статистически институт и Националния компенсационен жилищен фонд.

Вицепремиерът Валери Симеонов ще отговаря за министрите на труда и социалната политика, на здравеопазването, на околната среда и водите, на транспорта, информационните технологии и съобщенията, на икономиката и на туризма.

Той ще отговаря и за  Патентното ведомство, държавните агенции за българите в чужбина, за закрила на детето, Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол, Агенцията за метрологичен и технически надзор, Държавната комисия за стоковите борси и тържищата и  Агенцията за ядрено регулиране.


Екатерина Захариева, вицепремиера по правосъдната реформа и министър на външните работи, отговаря за министрите на правосъдието,  Държавната агенция за бежанците и Центърът за превенция и противодействие на корупцията и организираната престъпност и за Българското председателство на Съвета на Европейския съюз 2018.

Красимир Каракачанов ще наблюдава министъра на вътрешните работи, държавните агенции "Архиви" и "Държавен резерв и военновременни запаси", Държавната комисия по сигурността на информацията.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай