Борисов разкри какво може да бутне държавата и обяви, че няма да е жертва /ВИДЕО/

ПП-ДБ само саботират, възмути се бившият премиер

Борисов разкри какво може да бутне държавата и обяви,  че няма да е жертва /ВИДЕО/ | StandartNews.com

Бюджетът може да бутне не правителството, а държавата. Той не е консервативен, а разточителен. Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в парламента.Той обясни, че причината за това са исканията на партньорите във властта. Последното било за запазване на швейцарското правило за пенсиите.

По-сладко е да си в опозиция, коментира Борисов вчерашното поведение на ПП-ДБ, които не влязоха в пленарна зала за регураторите.  От ГЕРБ беше необходимо да се приложат правила за регулаторите. Положихме огромни усилия. Видяхте какво правят – саботират. После предлагат кандидатури, накрая твърдят, че вратата им била отворена. Не – тя не е отворена, тя се върти като на входа в големите хотели. Те са въртеливи, възмути се Борисов.

ГЕРБ няма да бъде изкупителна жертва. Нито ми прилича, нито ще го допусна", отсече бившият премиер.

"Аз по слухове на коментирам, когато подкрепя една коалиция, която толкова трудно сглобихме, аз правя компромиси. ПП-ДБ им оставихме готов План за възстановяване от ковид кризата и те го саботират", заяви още лидерът на ГЕРБ.

Бившият премиер призна, че има натиск от коалиционните партньори. "Всяка партия си носи отговорност и отговаря пред народа за това, което прави. Нито ми била мечта да управлявам с Гуцанов, Доган или Слави Трифонов. Но тези партии проявиха отговорност да спрем спиралата от избори. Това е. Бюджетът може да бутне държавата, не само правителството", предупреди той.

Борисов призна, че има натиск от коалиционните партньори. "Всяка партия си носи отговорност и отговаря пред народа за това, което прави. Нито ми била мечта да управлявам с Гуцанов, Доган или Слави Трифонов. Но тези партии проявиха отговорност да спрем спиралата от избори. Това е. Бюджетът може да бутне държавата, не само правителството", предупреди той.

Лидерът на ГЕРБ бе категоричен, че Младен Маринов няма да става шеф на митниците.

"Попитахте ли Кирил Петков за сенсея", ядоса се Борисов.

"И Пеевски, и Кирил Петков, и Асен Василев действат синхронизирано. Ако има хора на Пеевски в парламента - това са Данчо Цонев и Асен Василев. Няма да изберем регулатори тогава, няма да го допусна. Всички хора, които ПП-ДБ предлага, са на Пеевски. Да им напомня, че Пеевски е бъдещото, аз съм миналото. Те трябва да са заедно. Това съм го чувал с ушите си", заяви Борисов.

"Аз когато съм ходил в Мюнхен, съм водил панели и всички искаха да се срещат с мен. Когато си бил премиер, трябва да си пазиш авторитета", коментира лидерът на ГЕРБ по повод вчерашното изказване на Кирил Петков, че е в бил в Мюнхен по покана като бивш премиер на България.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай