Нападателят на лаегендарната ни треньорка по тенис Юлия Берберян е бил задържан, заявиха от столичната полиция. Криминалисти от 6 РУ към СДВР са извършили ареста. В момента мъжът, който нападна с нож тенис легендата в колата й в Драгалевци, се намира в районното, като предстои да бъде въдворен в психиатрично заведение.
Берберян алармира в социалната мрежа, че е била нападната от гол мъж с нож в София:
"Чувствам се задължена да споделя следното: Днес към 8:10 с колата си слизах традиционно по ул. "Крайречна" в Драгалевци към т. нар. Гробищен парк. Там винаги карам бавно, защото давам предимство на качващите се нагоре коли.
Те не са много, но тъкмо се разминах с една кола и на около 20 метра пред мен изкочи гол мъж с огромен нож в ръка. Помислих, че се побърквам и само си повтарях "мисли! мисли!" Човекът вървеше срещу мен, вече нямах съмнение, че не халюцинирам. Намалих, щях да го прегазя. Мисли! Мисли!
Човекът се подпря на капака и се насочи към вратата ми. Подкарах полека в ужас, той отвори вратата ми и докосна шията ми с ножа си. Дадох газ, но той не пускаше вратата ми и тичаше с колата.
Дадох още газ. Той още тичаше с колата и май крещеше. Помислих си, че той това не може да го издържи дълго и усетих, че вече го няма. Не поглеждах назад. Знаех, че съм се спасила, но предполагах, че той се е търкалял по земята, изхвърлен от инерцията...", сподели треньорката по тенис.
Под поста на Юлия Берберян потребители на Фейсбук коментират, че също са виждали голия мъж и публикуват негови снимки.
Софийската районна прокуратура се самосезира във връзка със случая. Прокурор е образувал преписка и е разпоредил незабавна проверка на случая на 6 РУ-СДВР. Дадени бяха указания, след като бъде установен мъжът, той да бъде отведен в лечебно заведение, където да се изследва психичното му здраве.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com