Близо 40 л/кв.м. са количествата от бурята, която се разви в югозападните квартали на София. Това съобщават от Meteo Bulgaria.
Проливнят дъжд, придружен от гръмотевици успя да създаде проблем иза столичани.
Бурията създаде затруднение в движението на градския транспорт. Трамваите плуват на кръстовището на бул. "Цар Борис" и Околовръстното", съобщават хора в социалните мрежи. Всичко това предизвика и задръствания.
Обилният дръж в столицата успя да наводни и улица в града. Става въпрос за ул. "Планинец", а хората коментират, че случващото се не е за първи път.
Очакваното от прогнозите лошо време настъпи в България. Няколко са по-силните клетки в страната в момента, от които има интензивна гръмотевична дейност, предимно в Северна България – около Ботевград, в районите на Угърчин, Троян и Елена.
Възможно е по някоя от тях да има и дребна/средна градушка. Това прогнозират синоптиците от Meteo Bulgaria, като дават и конкретни карти.
Процесите продължават както до края на деня, така и през предстоящата нощ.
От коментарите става ясно, че и на други места в страната има бури. Една от потребителките пише, че буря е отминала Троян, като дори и токът е спрял.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com