Предупреждение от АПИ! Кои пътища трябва да избягват водачите

Пътните настилки са предимно мокри, заснежени, на места е възможно да са заледени

Предупреждение от АПИ! Кои пътища трябва да избягват водачите | StandartNews.com

Да не се пътува в областите с жълт и оранжев код, освен ако не е наложително, а тези наложителни пътувания да се осъществяват с изключително внимание. Тази препоръка отправиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).

Причините са екстремно ниските температури и продължаващият снеговалеж. Въпреки течащата и в момента обработка на пътищата от републиканската пътна мрежа, на места се образуват внезапни заледявания, които представляват сериозен риск за безопасността на движението, допълват от АПИ.

Към 6:30 часа тази сутрин от АПИ съобщиха, че пътните настилки са предимно мокри, заснежени, на места е възможно да са заледени, но са обработени и проходими при зимни условия. Температурите са в интервала от -13°С до +1°С.

Сняг със слаб до среден интензитет вали над почти цялата страна. Обилен е във Варна, слаб на АМ „Тракия“ в област София от км 24 до 55, Стара Загора в района на прохода "Шипка”, прохода „Република“, градовете Шипка, Павел Баня, Гурково, Мъглиж, Ягода, Главан, АМ „Марица“– слаб снеговалеж. До 100 м. е видимостта в област Бургас и в района на Равадиново.

Заради силен вятър, ниска видимост и снегонавявания е затворен участъкът Карнобат-Бургас на АМ "Тракия" за моторни превозни средства над 12 т., съобщиха още от АПИ.

Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология в 10 области от страната - Бургас, Ямбол, Сливен, Търговище, Русе, Разград, Силистра, Добрич, Варна, Шумен, е обявен жълт код, а в части от Бургаска - и оранжев код заради ниските температури.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай