Изплатиха парите за заплати в Пирогов. Това съобщиха от пресцентъра на УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов". И уточниха, че 4 427 436 лева вече са преведени по тяхната сметка.
По-рано днес директорът на УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов" Стоян Миланов се е срещнал с д-р Петър Москов, за да обсъдят договора, предложен от столичната здравноосигурителна каса, в който има липсващи специалности и специалисти от "Пирогов", дублирани или липсващи клинични пътеки, некоректно определяне на брой легла в различни отделения и други.
Миланов твърди, че върху него е оказан натиск да подпише договора със здравната каса, за да му бъдат преведени вече изработени пари.
"Ръководството на "Пирогов" благодари на министър Москов и на Надзора на НЗОК за съдействието. От днес общи екипи на РЗОК- София и "Пирогов" работят по отстраняването на неточностите по предложения вчера договор", съобщиха още от болницата.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com