Опит за обръщане на скандално дело, свързано с убийството на момче на пътя в столицата1
Габриела Касабова, която е водещ свидетел по делото за убития на пешеходна пътека 14-годишен Филип Арсов каза пред съда, че във въпросната вечер не е видяла подсъдимия за катастрофата Петър Тодоров да пие.
По думите на Касабова "той не пиел по принцип, само понякога малко бира". В деня на инцидента Габриела също не е консумирала алкохол.
По това време двамата имали отношения. Вечерта на инцидента вечеряли в ресторант на ул. "Славянска беседа", но се скарали, уточнява БНТ.
Били заедно със сина на Габриела. Заради спора жената излязла от ресторанта, а Петър я последвал. В колата продължили да се карат.
35-годишната Габриела Касабова разказа, че преди инцидента не гледала към пътя. Погледнала секунди преди да блъснат Филип.
Автомобилът спрял чак след като Петър разбрал какво се е случило. Изглеждал изключително разстроен и още не осъзнавал какво се е случило, обясни свидетелката пред Софийския градски съд.
Габриела разказа още, че във въпросната вечер първо се срещнали в дома на Петър, а по-късно отишли към ресторанта.
По думите ѝ - през цялото време докато са били заедно Петър не е употребявал алкохол. В ресторанта поръчали ориз и айрян, но не ги консумирали, защото се скарали.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com