Следят с GPS най-добрите на "Витоша моята планина 2019"

Над 120 са се записали за класическата дистанция

Следят с GPS най-добрите на  "Витоша моята планина 2019" | StandartNews.com

Най-добрите състезатели участващи в шестото издание на атрактивната надпревара "Витоша моята планина 2019" на 21 септември ще могат да бъдат следени онлайн от феновете на състезанието. За целта асовете имат специални GPS чипове на номерата. Заявки за участие до момента са подали над 120 за класическото бягане от Бояна до хижа "Алеко" и още 50 деца за 3-километровото бягане от хижа "Алеко" до Голи връх и обратно. От водещите ни атлети ще участват асовете в планинското бягане Шабан Мустафа, Димчо Мицов и Йоло Николов. При дамите ще участват рекордьорката в състезанието от 2018-а Кристина Иванова, националката Маринела Нинева и легендата Милка Михайлова. Организатори са „Витоша ски”АД, „Витоша ски клуб“, Фондация „София-европейска столица на спорта“, Сдружение Маратон. Участие могат да вземат всички физически и психически здрави хора, при спазване на маркировката и Закона за движение по пътищата. Наградният фонд е от внушителните 6000 лв. За всички участници ще има подаръци - тениски, както и награди от томболата от спонсорите Salomon, Siven, Maxsport и Fibank. Водещ ще бъде рапърът Играта.

Програма:

8:15-9:15ч. получаване на състезателните номера за 16 км на старта в Бояна. Стартовите номера на непълнолетните участници ще се получават с придружаващ родител или настойник;

10:00ч. старт 16 км, Боянско ханче. Координати 42°38’47.52″С 23°16’0.57″И;

11:00 – 11:30ч. получаване на стартовите номера за 3 км на х.Алеко с придружаващ родител или настойник.

12:00ч. старт 3 км, х.Алеко;

13:00ч. награждаване на призьорите на х.Алеко без изчакване на всички завършили.

Трасе 16км: Боянско ханче-Бялата вода-Златни мостове-х.Бор-Платото-Голи връх-х.Алеко. Рекорд на трасето: Мъже 01:15:55 – Д. Мицов, Жени 01:33:24 – Кр. Иванова.

Трасе 3км: х.Алеко-Платото-Голи връх-х.Алеко

Организаторите си запазват правото на промени по трасето при необходимост.

Маркировка: Временен спрей и на места ленти.

Контролно време:

Контролен пост х.Бор приема до 13:00ч.

Финалът приема до 14:00ч.

Подкрепителни пунктове: Дендрариум(6,2км, 1230м Н.В), х.Бор(10.3км, 1500м Н.В), снабдени с мюсли барове, изотоник и вода, на финала + банани.

Класиране 16км: Индивидуално по реда на финиширане. В класирането за Мъже и Жени участват и останалите категории, разделени по пол.

Класиране 3км: До 3-то място, отделно за момчета и момичета.

Награди и томбола за 16км: Медали за призьорите във възрастовите групи. Купи на победителите при Мъже и Жени. Томбола с над 60 предметни награди между завършилите. Материални и парични награди както следва: Мъже и Жени: 1м – 1000лв. 2м – 500лв. 3м – 300лв. 4м – 200лв. 5м – 100лв, 6м – 50лв. Всички останали категории: 1м – 160лв. 2м – 80лв. 3м – 40лв. За нов рекорд на трасето ще има допълнителна материална награда от спонсорите.

Награди за 3км: Първите три момчета и момичета ще получат материални награди и медали, а всички успешнo финиширали – подарък.

Всички успешно завършили една от двете дистанции ще получат сувенирна тениска.

Финансови условия: Стартова такса за 16км – 10лв. за заявилите се и платили до 23:59ч. на 19.09.2019г. Заплаща се с карта, онлайн, чрез банков превод, на касите на easypay след предварително направена заявка. Възможно е плащане в деня на старта – такса 15лв. Участието на 3км е без такса.

Допълнителна информация: Организирано е извозване на багаж на участниците на 16км от Боянско ханче до х. Алеко. Организиран е безплатен транспорт за участниците със Симеоновски лифт след финала срещу представен стартов номер (ще се допуска един придружител за участници на 3км). Всички участници са застраховани.

За контакт: 0882 111 703 Петър Панков, office

Заявки за участие: Незаявилите се или неплатили стартова такса до 19.09.2019г. 23:59 ч. могат да го направят на старта в Бояна срещу такса от 15лв., но не по-късно от 9:15ч.