Чудо на Патрик Шик попари Шотландия

Чехите с победа като гости с 2:0

Чудо на Патрик Шик попари Шотландия | StandartNews.com

Чехия старткира отлично на европейското първенство, катко в мач от група D се наложи като гост на Шотландия с 2:0.

Най-доброто положение за домакините дойде в 32-ата минута, когато капитанът Анди Робъртсън получи добра топка вляво в наказателното поле и отправи отличен изстрел, но вратарят Вацлик спаси.

Чехите откриха резултата в 42-ата минута, когато поредно центриране отдясно даде резултат и Цоуфал центрира прекрасно към Патрик Шик, който надскочи двама бранители и отбеляза за 1:0.

В 52-та минута - вълшебен втори гол на Патрик Шик! Нападателят видя Дейвид Маршал, че е излязъл напред, стреля от центъра на терена, прехвърляйки вратаря на Шотландия от около 50 метра!

Малко преди това шотландците нямаха късмет, след като Джак Хендри уцели гредата.За няколко минути Линдън дайкс на два пъти бе близо до намаляване на резултата, но Вацлик спаси.

Шик бе близо до хеттрика!  В 81-та минута той отново изпробва рефлекса на Маршал с удар в опасна близост до вратата. Стражът на Шотландия обаче спаси.

Чехите запазиха комфортния аванс и заслужено спечелиха двубоя.