Наказаха Гъргоров за избухването срещу рефер

Емил бе изгонен в мача срещу Етър

Наказаха Гъргоров за избухването срещу рефер | StandartNews.com

Полузащитникът на Витоша Бистрица Емил Гъргоров беше санкциониран да пропусне 1 мач и с глоба в размер на 4 хиляди лева след вчерашния си акт на агресия срещу главния съдия Владимир Вълков. Неприятният инцидент се разигра минути преди края на срещата между Етър и „бистришките тигри”, която завърши с победа 1:0 в полза на великотърновци.

В 86-ата минута Вълков изгони 38-годишния Гъргоров с втори жълт картон, след което опитният ветеран започна да блъска с гърди рефера и също така му нанесе удар с коляно. Той трябваше да бъде озаптяван от свои и противникови футболисти преди най-сетне да напусне терена.

На този етап Дисциплинарната комисия към БФС наказа Гъргоров с глоба и санкцията, която следва автоматично за двата му жълти картона. Ситуацията обаче може да се промени на 27 септември, когато Дисципът повика рефера Вълков, Гъргоров, единият от асистент-съдиите и делегата на срещата за следващото си заседание.