Левски отново е втори след победа над Етър

"Сините" обърнаха тимът на Краси Балъков с 2:1

Левски отново е втори след победа над Етър | StandartNews.com

Левски се върна на второто място в Първа футболна лига след като в мач от 19-ия кръг победи като домакин Етър с 2:1. "Сините" имат вече 41 т и водят с 2 на ЦСКА - София, който гостува на Верея в неделя. Лидерът Лудогорец е с преднина от четири точки на върха преди домакинския мач с Славия. В София Етър поведе на Левски в 8-ата минута след левашка грешка в защитата на "сините" и удар на топката в главата на Батрович. Домакините изравниха след като топ реализатора им Станислав Костов пусна в 21-ата минута топката към Буш, а в опита си да изчисти Скерлев си вкара автогол. В 54-та минута Жерсон Кабрал подаде на Серджиу Буш зад гърба на защитата, а румънският нападател преодоля вратаря Христо Иванов и вкара на празна врата за крайното 2:1. Буш пропусна да покачи на 3:1 в 76-та минута. В добавеното време Етър претендира за отменен гол, но на повторението се видя, че футболист на гостите изблъсква футболист на Левски и съдията правилно даде нарушение в атака.