Камбуров и рефер донесоха успех на Берое (ВИДЕО)

Старозагорци спечелиха с 1:0 срещу Етър

Камбуров и рефер донесоха успех на Берое (ВИДЕО) | StandartNews.com

Берое постигна първи успех през пролетния дял на Първа лига. Момчетата на Александър Томаш надделяха над Етър Велико Търново у дома с 1:0. За пореден път през сезона в герой за старозагорци се превърна нападателят Мартин Камбуров, който донесе победата след попадение в 36-ата минута. Това бе 14-ти гол за Камбуров от началото на кампанията.

В средата на първата част Етър имаше основателни претенции за дузпа, след като Велко Батрович падна в наказателното поле на Берое, но съдията си замълча. Етър завърши срещата с 10 души, след като Венцислав Василев си изкара два жълти картона в рамките на 120 секунди - между 38-ата и 40-ата минути, през първата част. Вторият картон обаче бе повече от спорен. Впоследствие отбранителните сили на гостите отпаднаха, а Берое бе близо до второ попадние. Това се случи в средата на втората част, когато Педро Еуженио нацели греда. В самия край на двубоя Бандаловски вкара, но голът бе отменен поради засада. След този успех Берое остава 5-ти с 39 точки, наравно с 4-ия Ботев. Етър е 7-ми с 33 точки.