Чехия и Хърватия с равенство, лошо за "шахматистите"

Двата тима направиха 1:1 в Глазгоу

Чехия и Хърватия с равенство, лошо за "шахматистите" | StandartNews.com

Хърватия и Чехия завдършиха наравно 1:1 в мач от група D на Евро 2021. Точката е добре дошла за чехите, които събират 4 преди третия кръг. Хърватите са в неизгодна позиция само с една точка.

Чехите започнаха силно и още във втората минута Цоуфал стреля силно, но бе блокиран.  В 18-ата символичните гости организираха опасна атака, която беше опропастена от слабия удар на Шик.

В 34-ата минута Ловрен удари Шик с лакът в лицето при единоборство в наказателното поле - дузпа за чехите!

Шик се съвзе и пожела да изпълни дузпата, а неговият точен шут му донесе третия гол в първенството.

Хърватите успяха да изравнят още в началото на второто полувреме, когато Перишич налху в наказателното поле и прати топката в противниковата мрежа с плътен удар.

До края на мача двата тима търсят попадение, но равенството се запази.