Божигол прати Левски в Европа (ВИДЕО)

„Сините“ вгорчиха последния мач на Балъков начело на Етър

Божигол прати Левски в Европа (ВИДЕО) | StandartNews.com

Валери Божинов блесна и прати Левски в евротурнирите. Божигол се появи като резерва през второто полувреме и само няколко минути по-късно (в 72-ата мин.) наниза с глава победния гол за „сините“ във вратата на Етър (1:0) след меко центриране на Живко Миланов. Това се оказа и единственото попадение в мача бараж за място в Лига Европа. Преди гола на „Герена“ нямаше особено интересни случки. След това мачът се раздвижи, като и тимът от Велико Търново имаше своите шансове. Но те не успяха и Красимир Балъков завърши кариерата си като треньор на Етър със загуба. От утре той се концентрира изцяло върху националния отбор. Левски пък печели за трета поредна година този бараж след като първо „сините“ биха Верея с дузпи, а миналия май надиграха Черно море.

ВИЖТЕ ВИДЕО ТУК

В началото на второто полувреме пък феновете на Левски напомниха за себе си в негативен аспект. Те успяха временно да прекъснат мача. Мощна димка гръмна до терена на "Георги Аспарухов" и растла по терена много гъста завеса от пушек. Очевидно газовете не бяха приятни на футболистите, които дружно започнаха да покриват лицата си фланелки, за да могат да дишат. Реферът Волен Чинков изчака димът да се разсее преди да поднови играта.