Бронз за България от европейското по стрийт футбол

Бронз за България от европейското по стрийт футбол | StandartNews.com

България спечели бронзов медал на европейския шампионат по стрийт футбол за бездомни хора в София. Отборът на Румъния триумфира със златото, а втори остана тима на Литва.

На европейския шампионат по стрийт футбол за бездомни взеха участие съставите на Унгария, Гърция, Италия, Финландия, Литва, Северна Ирландия, Румнъния и Австрия, а България бе представена от 4 тима. Три съставени от „Отбора на надеждата" и един от бежанци.

При мъжете в битка за първото място румънците победиха Литва с 6:3, а за бронзовите отличия отборът на България селектиран от бежанци надигра със 7:2 тима на България 2, воден от Иван Иванов.

В женския финал шампион стана Финландия като категорично спечели с 9:1 срещу Гърция.

Световното първенство за бездомни ще се проведе от 29 август до 5 семптември в Норвегия.