Младите лъвици във волейбола са 3-и в света

Младите лъвици във волейбола са 3-и в света | StandartNews.com

Женският отбор на България до 23 години грабна исторически бронз на Световното първенство в Словения. "Лъвиците" победиха с 4:2 (12:15, 15:8, 15:11, 16:18, 15:11, 15:9) тима на Доминиканската република в малкия финал, изигран в Любляна.

Българките поддържаха стабилно темпо на игра в първия гейм, но волейболистките от централноамериканската държава дръпнаха и успяха да поведат в резултата. В следващите две части обаче нашите момичета бяха непоколебими и взеха преднина. Четвъртата част бе доста драматична, борбата бе до последния момент, но доминиканките се оказаха по-издръжливи и изравниха. Българският тим отново показа страхотна игра и спечели бронзовото отличие в надпреварата.

Най-резултатна за "лъвиците" бе Силвана Чаушева с 16 точки (3 блокади), Гергана Димитрова заби 15 точки. За Доминикана Сенеида Гонзалес Лопес реализира 16 точки (1 блокада).